Kilencgólos siófoki előny a negyeddöntőben

A címvédő Siófok KC 38-29-re győzött a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK otthonában vasárnap a női kézilabda EHF Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Eredmény, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Siófok KC 29-38 (12-24)A Kastamonu három évvel ezelőtt és tavaly ősszel a selejtező harmadik fordulójában a Vác együttesét, február elején pedig a csoportkörben a Debrecent búcsúztatta az EHF Kupában.
A vendégek keretéből csupán a sérült Mazák-Németh Csilla hiányzott a vasárnapi meccsen.
Kezdetben egyik oldalon sem volt megfelelő a védekezés, hét perc alatt öt-öt gól született. A folytatásban a törökök nem tudták tartani a lépést esélyesebb riválisukkal, csak minden második siófoki gól után találtak be, így Szikora Melinda védéseire alapozva a 16. percben már 14-8-ra vezettek a vendégek.
A Kastamonu játékosai nem tudtak visszarendeződni, így a siófokiak gyors ellenakciókkal nyolc perc alatt 7-0-s sorozatot produkáltak, a szünetben pedig 24-12-re vezettek.
A második félidő elején a címvédő egyre többet hibázott, és előbb egy 4-1-es, majd egy 5-1-es szériával csökkentették hátrányukat a hazaiak, akiknél ugrásszerűen javult a kapusteljesítmény. Bár a Siófok három találattal elveszítette az alacsony színvonalú mérkőzés második félidejét, kilencgólos sikerével végül formalitássá tette a jövő szombati visszavágót.
A párharc győztese az elődöntőben az orosz HK Lada Toljatti vagy a dán Odense HB csapatával találkozik.